Pojištení pro psa

Rychlá navigace
+420 608 380 713

Nemoci psů

V této sekci bychom Vás chtěli upozornit na některé z možných nemocí, které by mohly napadnout Vašeho psa. Při sebemenším příznaku nemoci doporučujeme navštívit Vašeho veterináře.

Oční nemoci

Konjunktivitida

Konjunktivitida je zánět spojivky sliznice pokrývající vnitřní stranu horního a dolního víčka.

Příznaky se obvykle projeví zarudnutím spojivky (zelená, bílá nebo nažloutlá), slzením, svěděním,zvíře se bude často škrábat v této oblasti. Nicméně tyto příznaky mohou být známkou i jiných vážných chorob, jako je zelený zákal. Pokud psa neošetříte, mohlo by to ohrozit jeho zrak.

Léčba

Návštěva a konzultace s Vaším veterinářem.  Jako prevence čistit oči solným roztokem.

Glaukom

Jedna z nejzávažnějších nemocí.Existuje riziko, že zvíře celkově oslepne.

Existují dva typy glaukomu:

  • primární
  • sekundární

Příliš často primární glaukom lze přejít bez povšimnutí, protože jejich nejdůležitějším příznakem je zvýšení nitroočního tlaku. U sekundárního glaukomu dochází v důsledku k dalším zraněním, jako je krvácení, zánět, nádory a katarakty.

Léčba

Návštěva a konzultace s Vaším veterinářem.

Katarakta

Katarakta(šedý zákal) jsou opacity, které se vyskytují uvnitř oka, ve struktuře zvané Cristalino. Tato neprůhlednost způsobuje v důsledku postupnou ztrátu zraku.Obvykle se jedná o problém u starších zvířat, ale existuje to i u mladistvých.

Léčba

Návštěva a konzultace s Vaším veterinářem. Jedinou léčbou je chirurgický zákrok.

Psinka

Psinka virové onemocnění, je velmi nebezpečné zejména pro štěňata. Jedná se o onemocnění způsobené virem psinka, ten má strukturu velmi podobnou lidskému viru spalniček.

Jeho schopnost šířit je pozoruhodné: vir je vdechován (ve vzduchu), pak postupuje na mandle a bronchiální lymfatické uzliny, kde následuje cesta do krevního oběhu, touto cestou putuje asi 48 hodin, pak do celého tělo. Je u ní také vyvinuta schopnost zůstat v atmosféře, která umožňuje být jedním z nejvíce nakažlivých virových onemocnění. Je rozšířená po celém světě.

Průměrná inkubační doba onemocnění se pohybuje od jednoho až dvou týdnů. Existuje řada příznaků, které ukazují na přítomnost viru u zvířat. Přítomnost a sekreci hlenu, žlutavě zelené oči , kašel, občasné zvracení, zvýšená tělesná teplota, průjem ...

Léčba

Neexistuje žádná známá léčba zcela účinná proti psince. Navíc, ne všichni reagují na stejné kopie virové infekce. Proto ošetření k vymýcení jsou velmi rozdílné. Jako u většiny virových onemocnění, léčbou je pokračování podpory upevnit a posílit imunitní systém a zabránit sekundární infekci.

Bohužel, z výše uvedených důvodů, psinka je ve většině případů smrtelná.

Jak zabránit psince

Ochrana vakcínou je bezpečnější, ale bohužel, věda dosud nevyvinula vakcínu proti psince zaručují imunitu psa v celém svém životě s jednotnou aplikaci. Je vhodné zahájit očkování od 45 dnů.

Nemoci srdce

Choroby srdeční

Existují dva hlavní druhy srdečních chorob:

  • Vrozené srdeční choroby
    To je možné zjistit již před dovršením jednoho roku života.
  • Získaná srdeční onemocnění
    Její příčiny jsou různorodé a prognóza je mírná až těžká. 

Získaná srdeční onemocnění

Získaná srdeční onemocnění jsou mnohem častější než vrozené. Mezi nejčastější formy onemocnění srdce u psů jsou valvulární poruchy, které dříve či později vedou k srdečnímu selhání. Srdeční selhání je neschopnost srdce čerpat dostatek krve pro splnění potřeb tkání a orgánů. Jedná se o závažné onemocnění s vysokou úmrtností během několika let.

Vrozené srdeční choroby

Existují vady nebo malformace srdce, se kterou se někteří psi nebo kočky narodí. 

Vzteklina

Psí Vzteklina

Vzteklina je velmi závažné onemocnění, které postihlo tisíce životů ve světě, protože je způsobena virem, který se dotýká všech teplých zvířat a člověka.

Dosud nebyl vymýcen z naší země, takže je důležité, aby každý rok, všichni psi a kočky byli očkované.  Jednou z hlavních příčin neúspěchu při tlumení této choroby o 100%, je velmi vysoký počet zvířat.  Jsou hlavním zdrojem této infekce, stejně jako mnoho jiných chorob.

Furious vzteklina, inkubační doba trvá 10 dní až 2 měsíce.  V počáteční fázi psi vykazují změny v chování, skrývají se v tmavých koutech. Pes se stává nebezpečně agresivní, s tendencí k uštknutí objektů, zvířat a lidí, včetně jeho vlastníka. V konečném stadiu onemocnění, jsou křeče, svalová nekoordinovanost a ochrnutí svalů trupu a končetin.

Prevence onemocnění:

Jedinou účinnou metodou v boji proti vzteklině je pravidelné očkování.  Tato vakcína nemá žádné vedlejší účinky, je levný, očkuje se jednou za rok a podkožně, metoda méně bolestivá pro zvíře.

Výcvik psa

U psů je pravděpodobné, že rozumějí tomu, co říkáme, a jednají k naší obraně.  Jakýkoliv majitel psa může naučit základní věci, ale pro určité úkoly je nezbytné profesní vzdělávání.  Úspěch přípravy bude záležet na vaší domácí přípravě, i váš vztah s vaším psem.  Pokusíte-li se o to, buďte velmi opatrní u starších psů, protože je velmi obtížné rekvalifikovat pes, který se již naučil něco špatně.  Existují určitá základní pravidla chování, který se pes musí naučit: čištění,ovládat potřebu,naučit se že nábytek není kořist. Štěně musí znát své jméno a rozpoznávat členy rodiny.Musí se naučit chodit podle hovoru , správně chodit na vodítku bez tahání,poslechnout,když mu bylo nařízeno, aby se posadil a nezabývat se jinými psy.  Jak vidíte, existuje mnoho věcí, které se pes musí naučit.  A to jsou jen základní věci ... Jak již bylo řečeno mnohé z těchto norem chování je obtížné vštípit ... a nejvhodnější pro to jsou profesionální trenéři.

Tipy před zakoupením psa

Pes je živá bytost, jako jste Vy , a potřebuje péči. Takovou péče by jste měli být schopni nabídnout.  Také si uvědomte, že s Vámi bude trávit mnoho let (10 let minimálně).

Během těchto let, se pes stane Vaším nejlepším přítelem.Bude potřebovat veterinární péči, očkování, chůze 2 nebo 3 krát denně, jídlo, koupele a dlouhé věnování. Pokud si jste jisti, že budete moct poskytnout všechny tyto potřeby a pes bude jedním z rodiny jste připraveni k nákupu domácího mazlíčka.  Zde je několik tipů před tímto nákupem.

Analýza finančních možností.Výdaj není jen koupit psa, pak přichází tvrdší část: chov, jídlo,očkování.Zjistěte si kolik peněz stojí měsíčně držet psa.

Podívejte se na velikost domu. V závislosti na tom, kupte psa.  Například Německý ovčák by neměl být v bytě.

Máte volný čas? Některá plemena potřebují více času než ostatní, aby učinily vše nezbytné pro svůj výkon.

Nekupujte štěně mladší než dva měsíce. Do té doby štěně potřebuje krmivo matky a protilátky, které jí dává k vyrovnání jeho stále slabého imunitního systému.

A nakonec nezapomeňte, že pes je živá bytost, která vyžaduje důkladnou péči k dosažení dospělosti .  Všimněte si, že čas strávený s novým zvířátkem převáží veškeré úsilí.